IDENTITY GROUP
Soběslavská 2062/44
130 00 Praha 3 Vinohrady

telefon: +420 271 750 826
e-mail: recepce@i-dent.cz
web: www.i-dent.cz
IDENTITY GROUP

Naši odborníci

IDENTITY GROUP > Naši odborníci > MUDr. Barbara Foltánová

MUDr. Barbara Foltánová

Naši odborníci

provozní doba: Pondělí-čtvrtek 8h-17h, pátek 8h-14h
ordinační doba: Pondělí+středa 9h-16h, pátek 9h-14h

Zaměření: záchovná a estetická stomatologie, protetika na implantáty, endodoncie, bělení zubů
E-mail: barbara@i-dent.cz

V roce 2004 promovala na 1. lékařské fakultě University Karlovy v Praze, obor stomatologie.

Nastoupila na Stomatologickou kliniku Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na místo sekundárního lékaře,kde se věnuje praktickému zubnímu lékařství.

Zapojila se do výuky studentů 3. lékařské fakulty UK, kde se podílí jako odborný asistent na výuce stomatologie všeobecných lékařů a nově otevřeného bakalářského studia dentálních hygienistek.

V roce 2008 si otevřela soukromou praxi, kde se zaměřuje především na komplexní stomatologickou péči. Počínaje stanovením léčebného plánu a konče co možná nejspokojenějším klientem, který bude odcházet s úsměvem za který se nemusí stydět. Podstatnou roli hraje kromě přístrojového vybavení i prostředí, do kterého se klient bude rád vracet a to nejen když bude mít stomatologický problém. Ošetřuje dospělé i dětské pacienty.

Po úvodní konzultaci se na základě klinického a rentgenového vyšetření stanoví léčebný plán, se kterým je klient podrobně seznámen.

Poskytované služby:

 1. Dentální (zubní) hygiena
  Zde je zapotřebí spolupráce s dentální hygienistkou, která dokonale vyčistí zuby nad dásněmi od zubního kamene a plaku, který se usazuje nejvíce v mezizubních prostorech. V případě potřeby odstraní i zubní kámen, který se vyskytuje pod dásněmi (tzv. subgingivální). Dále naučí pacienta správně si zuby čistit a vybere vhodné pomůcky pro domácí ústní hygienu. Dentální hygienistka by se měla navštěvovat preventivně nejméně 2x do roka a předcházet tak vzniku zubnímu kazu a rozvoji paradentózy.
 2. Výplně, bělení zubů
  Spravení nově vzniklých kazů pomocí nejmodernějších výplňových hmot (tzv. bílých výplní či plomb), předělání nevyhovujících starých výplní jak z hlediska estetického tak funkčního.
  Bělení zubů by mělo být prováděno před zhotovením estetických výplní zejména frontálního úseku.
 3. Endodoncie - léčení kořenových kanálků a tzv. zubních váčků
  Správně provedené endodontické ošetření s využitím kvalitního přístrojového vybavení, které usnadní přístup i do zahnutých kanálků a následná správně zvolená rekonstrukce korunky nám umožní zachování zubu v dutině ústní.
 4. Implantáty
  Jedná se o umělé náhrady jednotlivých zubů
  Daly by se popsat jako titanový šroub, který do kosti zavede chirurg a následně je zhotovena protetikem tzv. suprakonstrukce s estetickou korunkou.
  Pomocí implantátů lze řešit situace od chybějícího jednoho zubu až po bezzubé čelisti.
 5. Estetické rekonstrukce, protetika
  Fasety- kompozitní nebo keramické náhrady předních plošek zubů, které dokonale maskují vývojové poškození skloviny, nepříznivý tvar zubů nebo mnoho neestetických výplní na frontálních zubech.
  Korunky- celokeramické nebo kovokeramické náhrady korunkové části zubu.
  Můstky- náhrady chybějících zubů, kdy se můstek upevňuje na zub před a za mezerou. Tato metoda je alternativou v případě, kdy nelze chybějící zuby nahradit implantátem.
 6. Kosmeticko - estetická stomatologie
  Pro ošetřování zubního kazu jinak používáme všechny druhy výplní, s důrazem na zachování maxima zubních tkání. Používáme miniinvazivní metody a bezbolestnou preparaci zubů.

Máte otázky? Volejte +420 271 750 826 / 777 273 777 nebo pište na recepce@i-dent.cz

Copyright © 2008 IDENTITY GROUP. Soběslavská 2062/44, 130 00 Praha 3 Vinohrady
Všechna práva vyhrazena.

Novinky

Identity Premium Club

Pro naše korporátní klienty jsme založili velmi výhodnou formu předplacených služeb, která Vám nejen ušetří finance, ale zároveň zajistí velmi krátkou objednací dobu.

25/05/2011 16:42

Koncept TEETH IN ONE HOUR

Nebaví nebo nevyhovuje Vám Vaše vyndavací protéza?

25/11/2008 16:41

Možnost zobrazení vaší nové tváře

Pro pacienty, kteří mají vadu skusu máme jedinečnou službu v České republice.

25/11/2008 16:41
Archiv novinek